Реєстрація інтелектуальної власності є важливим етапом у створенні франчайзингової мережі. Це дозволяє захистити бренд, товарні знаки, дизайн та інші інтелектуальні права, які є невід’ємною частиною бізнесу. Процес реєстрації інтелектуальної власності для франчайзингу може бути складним та тривалим і вимагає від франчайзера виконання декількох етапів:

  1. Визначення інтелектуальної власності – франчайзер повинен визначити, які конкретно інтелектуальні права він хоче захистити та в якій країні. Це може бути бренд, товарний знак, дизайн, авторські права, патент тощо.
  2. Проведення пошуку – франчайзер повинен провести пошук, щоб переконатися, що вибрана інтелектуальна власність не збігається з іншими зареєстрованими марками, товарними знаками або дизайнами.
  3. Підготовка документів – франчайзер повинен підготувати всі необхідні документи для реєстрації відповідної інтелектуальної власності. Це можуть бути заявки, договори, оплати за реєстрацію тощо.
  4. Реєстрація – франчайзер повинен подати заявку на реєстрацію відповідної інтелектуальної власності в національний орган з реєстрації інтелектуальної власності. Після цього він повинен очікувати на результати реєстрації.
  5. Підтримка та збереження – після реєстрації франчайзер повинен забезпечити підтримку та збереження своєї інтелектуальної власності.

Офіційний патентний повіренний –

Ольга Трушко, otrushko@franchising.org.ua, +380 50 382.1781, +380 67 446.6691

linkedin.com

Від Fran Team

www.franchising.org.ua Вже більше 20 років основною метою діяльності Асоціації є всебічне сприяння розвитку франчайзингу в Україні, а також представлення та захист інтересів роботодавців у галузі франчайзингу у економічній, соціально-трудовій та інших сферах, у тому числі в їх відносинах з іншими сторонами цивільного партнерства. Відсвяткувавши своє двадцятиріччя, Асоціація продовжує впроваджувати нові продукти та сервіси: – повноцінно працює третейське урегулювання спорів, – ведеться робота над створення Фонду фінансування франчайзингу, – до реєстрації готується законопроект «Про франшизу», – учасники Асоціації залучаються до експертно-галузевих комітетів, метою роботи яких додаткове регулювання специфічних потреб франчайзерів. Цей рік буде присвячений першим крокам в реалізації Доктрини «Франчайзинг 2030». Долучайтесь!

Залишити відповідь

many languages